VİDEOLAR

BASIN TOPLANTISI / 23 Şubat 2018: CANLI HAYVAN TİCARETİ YASAKLANSIN! Brezilya’dan Türkiye’ye taşınan 25 bin 175 sığırın kötü koşullarda ve işkence edilerek Mersin’e getirilmesi ile ilgili olarak, Bağımsız Hayvan Hakları Topluluğu ile Mersin Gazeteciler Cemiyeti’nde, Mersin milletvekillerinin de katılımı ile bir basın toplantısı düzenledik. Toplantıda, iki ülke yetkililerine de “Hayvan ticaretini derhal durdurun” çağrısında bulunduk.


HAKİM, Sabancı Vakfı’nın toplumsal gelişmeye katkıda bulunan “sıra dışı kişilerin olağanüstü öykülerini” anlattığı “Fark Yaratanlar” programının dokuzuncu sezonunun sekizinci Fark Yaratan’ı oldu.

PROTESTO: 1 Temmuz 2017’de, Türkiye genelinde eş zamanlı olarak, hayvanlara ölüm, sürgün getirecek olan yasa tasarısını, birçok STK, aktivist ve gönüllü ile protesto ettik.


BASIN TOPLANTISI: 2016 Hayvan Hakları İhlâlleri Raporu’nu açıkladık!


Medyanın türcü dili, toplumda hâkim olan insanmerkezci düşünce yapısını âdeta perçinliyor, hayvanlara yönellik tahakkümü, nefret, şiddet ve sistematik zulmü meşrulaştırıyor. Medyanın türcü dilini eleştirmek amacıyla bu video kolajı hazırladık.

2016 hayvan hakları ihlâlleri raporunu açıkladığımız basın toplantısına katılan Bana Göz Kulak OI Duyarlı Yaşam Derneği Başkanı Oyuncu Özge Özder, bir kez daha ülkemizde hayvan haklarına önem verilmesi vurgusu yaptı, her gün sistematik zulme maruz kalan hayvanların hakları için yasa koyucuları göreve davet etti.


2016 hayvan hakları ihlâlleri raporunu açıkladığımız basın toplantısına katılan gazeteci, yazar ve hayvan hakları aktivisti Zülâl Kalkandelen, özellikle insan menfaati ve keyfi için sömürülen, hakları gasp edilen hayvanlara dikkat çekti.

BASIN AÇIKLAMASI: 4 Ekim Dünya Hayvanlar Günü’nü kutlamadık; hayvanlara zulmedenleri teşhir edip yasta olduğumuzu açıkladık. HAYKONFED ile önce İBB, daha sonra İ.Ü. Deneysel Tıp Araştırma Enstitüsü önüne siyah çelenk bıraktık.

PROTESTO/TEŞHİR: 2 Ekim Dünya “Çiftlik Hayvanları” Günü’nde, İstanbul’da bulunan, Balkanlar’ın en büyük mezbahası önüne, HAYKONFED ile siyah çelenk bıraktık, mezbaha zulmünü teşhir edip tüm mezbahaların kapatılmasını talep ettik.


Beş aylık hayvan hakları ihlâlleri raporunu kamuoyu ile paylaştığımız basın toplantısına katılan CHP Milletvekili Sezgin Tanrıkulu, hayvan haklarının iyileştirilmesi için mecliste girişimde bulunacaklarını açıkladı.


Beş aylık hayvan hakları ihlâlleri raporunu kamuoyu ile paylaştığımız basın toplantısına katılan 24. dönem CHP İstanbul Milletvekili Melda Onur, 5199 sayılı Hayvanları Koruma Yasası ve hayvanları ilgilendiren yasama çalışmaları ile ilgili görüşlerini aktardı.


Türkiye genelinde yaşanan yasadışı ve usulsüz sokak hayvanı toplamalarını konu alan basın toplantımızda konuşan Hayvanların Yaşam Hakları Konfederasyonu (HAYKONFED) İstanbul Koordinatörü Barış Şengün, yasadışı sokak köpeği toplamaları, ulusal mevzuatın durumu ve yerel yönetimlerin sokak hayvanları ile ilgili mevzuata aykırı uygulamalarını yorumladı.


BASIN TOPLANTISI: “NE DARBE NE OHAL! Militarizm hayvanları da öldürüyor vicdanımız reddediyor!”


“NE DARBE NE OHAL!” 9 Ağustos 2016 tarihli basın toplantımızda Vicdanî Ret Derneği’nden vicdanî retçi Ercan Aktaş görüşlerini aktarıyor.


“NE DARBE NE OHAL!” 9 Ağustos 2016 tarihli basın toplantımızda 25. dönem HDP İstanbul Milletvekili ve HDP MYK Üyesi Prof. Dr. Beyza Üstün görüşlerini aktarıyor.


BASIN TOPLANTISI: 2016 Ocak ve Şubat hayvan hakları ihlâlleri raporunu açıkladık.


İstanbul Barosu Hayvan Hakları Komisyonu Başkanı Av. Hülya Yalçın raporumuza yansıyan hak ihlallerini yorumluyor.


Sur’dan video röportaj: Özge Özgüner


Hayvanlar: Savaşın ismi anılmayan kurbanları


Kısırkaya hayvan toplama kampına karşı basın toplantısı – 8 Ocak 2016

Aramak istediğinizi üstte yazmaya başlayın ve aramak için enter tuşuna basın. İptal için ESC tuşuna basın.

Üste dön