BASIN TOPLANTISI: Beş Aylık Hayvan Hakları İhlâlleri Raporunu Açıklıyoruz!

 hakim-basin3_1Değerli basın mensubu ve dostlarımız,

Hayvan Hakları İzleme Merkezi (HAKİM), Mart, Nisan, Mayıs, Haziran ve Temmuz aylarında raporladığı beş aylık hayvan hakları ihlâlleri raporunu, 22 EYLÜL 2016, Perşembe günü saat 13:00’da, Aynalıgeçit Etkinlik Mekânı’nda düzenleyeceği basın toplantısı ile açıklıyor. Hayvan Haklarını Koruma ve Geliştirme Derneği – HAGİD’in yürüttüğü çalışma, Türkiye’de bir ilk özelliği taşıyor.

Hayvan haklarının Türkiye’de ne şekilde ihlâl edildiğine dair beş aylık raporu açıklayacağımız basın toplantısına, CHP İstanbul Milletvekili ve PM Üyesi Sezgin Tanrıkulu da katılarak Türkiye’de hayvan haklarının durumu ve beş aylık raporumuza yansıyan hak ihlâlleri ile ilgili olarak görüşlerini paylaşacaktır.

Hayvanların Yaşam Hakları Konfederasyonu (HAYKONFED) İstanbul Koordinatörü Barış Şengün de yürürlükteki mevzuata rağmen, başta İstanbul olmak üzere Türkiye genelinde yaşanan ve şiddetini arttıran yasadışı, usulsüz sokak hayvanı toplamalarına ilişkin uygulamalara dair görüşlerini, deneyimlerini aktaracaktır. Ayrıca İBB’nin Kısırkaya hayvan toplama kampına karşı, daha önce denenmemiş güncel hukukî girişimler de toplantıda kamuoyu ve basın ile paylaşılacaktır.
Basın toplantısına katılım göstermenizi rica ederiz.
TARİH: 22.09.2016, Perşembe
SAAT: 13.00
YER: Aynalıgeçit Etkinlik Mekânı

ADRES: Meşrutiyet Cad. Avrupa Pasajı No:8, Galatasaray/Beyoğlu/İstanbul